Witamy w BCT Ba?tycki Terminal Kontenerowy sp. z o.o.

Rejestracja nowego użytkownika
Z Mainsail Online otrzymujesz dokładne informacje, aktualizowane w czasie rzeczywistym.

Zarejestruj się jeszcze dziś!

Bezpieczne logowanie
Nazwa użytkownika
Hasło
Zapomniałeś hasła?

Szanowni Państwo,

Informujemy, że od dnia 01 stycznia 2017 zmianie ulegnie sposób w jaki towary wprowadzane na teren magazynu czasowego składowania Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego BCT w przywozie i wywozie obsługiwane będą przez Oddział Celny Baza Kontenerowa.

W systemie MAINSAIL będzie zakładana automatycznie funkcja "STOP" Urzędu Celnego dla wszystkich towarów niezależnie od kierunku i deklarowanego statusu. Zwolnienie funkcji "STOP" Urzędu Celnego dokonywał będzie funkcjonariusz celny po przedstawieniu dokumentów potwierdzających status wspólnotowy lub zgłoszenia celnego towarów do odpowiedniej procedury.

Jednocześnie informujemy, że osoby upoważnione będą mogły nadal dokonywać zwolnienia funkcji "STOP" Urzędu Celnego w zakresie posiadanych przez siebie pozwoleń na stosowanie procedury uproszczonej.

Powyższa zmiana podyktowana jest koniecznością podjęcia działań minimalizujących ryzyka wystąpienia nieprawidłowości w wywozie i przywozie towarów przez Służbę Celną.
Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że z dniem 21.11.2016, Bałtycki Terminal Kontenerowy wprowadza w życie zmiany w systemie Portowym Mainsail dotyczące czasu ważności tworzonych awizacji. Po wdrożeniu modyfikacji, ważność zakładanej awizacji będzie wynosić 10 dni i po upływie tego czasu zostanie ona anulowana, o czym zostaniecie Państwo poinformowani wiadomością e-mail o przykładowej treści:

Drogi kliencie,

Twoja awizacja złożenia pełnego kontenera z samochodu o numerze wizyty nr 1234567 dla kontenera ABCD1234567 została automatycznie anulowana z powodu upływu 10 dni od daty jej utworzenia. W celu realizacji zlecenia dla w/w kontenera, konieczne jest stworzenie nowej awizacji.

Pozdrawiamy BCT